باتری گوشی

باتری گوشی

باتری گوشی

باتری قلب گوشی است. باتری‌ها معمولا دوره عمر دارند. یعنی در گذر زمان رفته رفته ظرفیت آن‌ها کمتر می‌شود. دیر شارژ می‌شوند. زود شارژ خالی می‌کنند و یا کلا خودبخود خاموش می‌شوند. هر گوشی از یک نوع باتری خاص استفاده می‌کنند. در حال حاضر باتری‌های Li-Po یا لیتیم پلیمری و همچنین Li-ion بیشتر از سایر باتری‌ها استفاده می‌شوند. احتمالا باتری گوشی شما هم یکی از این‌هاست. انواع دیگر باتری هم وجود دارند: باتری‌های نیکل کادمیومی و نیکل هیدریدی هم در گوشی‌ها و گجت‌های مختلف استفاده می‌شوند.

می‌توانید همین الان اسم گوشی‌تان را گوگل کنید و ببینید باتری آن از چه جنسی است. باید باتری با همین جنس برای گوشی‌تان خریداری کنید. برخی گوشی‌ها باتری Non-Removable دارند. یعنی باتری زیر کیس قرار دارد و نمی‌توان آن را جدا کرد. این باتری‌ها هم قابلیت تعویض دارند. اما باید توسط یک تعمیرکار و یا متخصص نصب شوند. 

اگر از شارژرهای بی‌کیفیت استفاده کنید باتری خیلی زودتر خراب می‌شود و مجبور می‌شوید آن را عوض کنید. بهتر است حتما باتری اصلی گوشی را تهیه کنید. (چرا باتری گوشی زود خالی می‌شود؟) باتری اصل گوشی طول عمر بیشتری دارد. توان گوشی را هم به طور کامل و بی‌نقص تامین می‌کند. قیمت باطری گوشی نسبت به سایر قطعات نسبتا متعادل است. این باتری می‌تواند دوباره کیفیت و کارایی گوشی را مثل روز اول بالا ببرد و همیشه شارژ کافی داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *